na zasadzie dawania ludziom informacji. Blogi są też opisem życia danego blogera i to właśnie to jest tutaj kluczowe. Trzeba mieć na uwadze fakt, że blogerzy są dziś swojego rodzaju celebrytami, których działalność nie ogranicza się wyłącznie do obecności w internecie i dawania ludziom szeregu informacji na różne tematy. Pozycjonowanie stron jest im potrzebne do tego żeby dotrzeć do nowych odbiorców, poszerzyć grono substrybentów i dać możliwość znalezienia prowadzonej działalności w Google.
To warto wiedzieć o SEO
Pozycjonowanie stron internetowych działa na zasadzie wielu mechanizmów Google i innych wyszukiwarek internetowych. SEO to proces bardzo skomplikowany, na który składa się ogrom bardzo różnych czynników. Co to jest? Zacznijmy od budowy strony. Musi być ona skonstruowana w sposób odpowiedni, odpowiadający wysokiej jakości usług. Google sugeruje wytyczne odnośnie budowy tejże strony internetowej. Po pierwsze – dobrze jeśli strona zawiera dużo dobrej treści. Dobrej, czyli takiej, która jest przydatna dla użytkownika. Po drugie – dobrze jeśli strona zawiera dużo słów kluczowych, a więc fraz na które chce się pozycjonować. Po trzecie – istotna jest struktura nagłówków na stronie, różne techniczne aspekty. Oczywiście to tylko część z wytycznych w pozycjonowaniu stron www.
Kilka informacji dla blogerów o pozycjonowaniu stron
Osoby, które zajmują się blogowaniem (popularnie zwani blogerami) są zainteresowane jak największym ruchem na swojej stronie internetowej. Dzięki temu mają możliwość otrzymania nowych czytelników, być może nowych partnerów w biznesie, generalnie dostają wielką szansę na realizację swoich zamierzeń i planów. Wszystko to sprawia, że mają możliwość zwiększenia ruchu na stronie, pochwalenia się lepszymi statystykami. Jest to o tyle ważne, że daje odpowiedź na pytanie – dlaczego warto pozycjonować strony www? Blogerzy mogą sami pozycjonować strony, ale dziś jest to tak trudne, że nie każdy może to robić. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i mieć świadomość istniejących ograniczeń, które wpływają później na zainteresowanie danym tematem.